Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kadın peygamber

FallenAngel
    FallenAngel
    Admin
    Admin

Nereden : İstanbul
    Aktiflik :
    Kadın peygamber Img_le10200 / 999200 / 999Kadın peygamber Img_ri10

Cüzdan
    Altın Altın: Sınırsız
    Para Para: Sınırsız

Kadın peygamber Empty Kadın peygamber

Mesaj tarafından FallenAngel Perş. Nis. 07, 2011 7:59 pm

Kadın peygamber
    Pek Muhterem Hocam,
    Riyad'dan sizi uzunca bir süredir dile getirdiğiniz konuları takip ediyorum Meselelere bakarken Müslümanların yanında ve onların içinden birisi olarak görüş beyan etmeniz takdire şayan doğrusu
    Siyasetle ilgili yazılarınıza diyecek bir şey yok Dinin anlaşılması, uygulamalar, Kuran'ın öncelenmesi, yaşayan ve dinamik devingen bir fıkıh anlayışının gerekliliği Hepsinde haklı olduğunuz yönler de var acaba diye karşılaşılacak yönler de var Bu da o kadar doğal ki Tabii kii sebat oranı idrakimce çok fazla

Sizin, kadınlardan da -bizim bildiğimiz anlamda-peygamberler geldiğini söylediğiniz ,buna da Hz Meryem'i örnek olarak verdiğiniz iddia ediliyor Şayet iddia doğruysa delillerinizi öğrenmek isterim
    09/05/2007
    CEVAP:
    Aziz mümin ve mutedil kardeş,
    aleyküm selam ve rahmetullah
    Kalbi dualarınız için müteşekkirim Gurbet vatandan ayrı kalmak değil etrafınızın sizi anlamayanlarla dolu olmasıdır Siz bu zor gurbette bana sıla havası yaşattınız, allah sılanızı kalbinize koysun ve sılanız cennet olsun
    Kadın peygamber bana ait değil, Eş'ari'ye ait bir görüş Ben sadece ondan naklettim Bu meşhurdur, bilmeyenler cehaletlerini katmerlemiş olur
    Bir de şu: Eş'ari'ye karşı çıkanların Yusuf 109, Nahl 43, Enbiya 7 gibi ayetlerde "Biz erkeklerden başkasını peygamber olarak göndermedik" ibaresini delil göstermelerinin hiç de ciddi ve ilmi olmadığını, Eş'ariye böyle karşı çıkmanın gayet ciddiyetsiz ve onu güçlendiren bir yaklaşım olduğunu, çünkü bu bağlamlarda "rical"in cinsiyyet değil insiyyet yani insan peygamberi vurguladığını, ayetlerin bağlamlarının ve kafir kavimlerin itirazlarının cinsiyyetle hiçbir alakasının olmayın, asıl melek peygamber talep ettiklerini ve insan peygambere karşı olduklarını söylememdirKaldı ka bu pratik bir konu değildir, çünkü nübüvvet bitmiştir
    Vesselam
    M:İ:

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 8:55 am