Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kalp Kırmak

FallenAngel
    FallenAngel
    Admin
    Admin

Nereden : İstanbul
    Aktiflik :
    Kalp Kırmak Img_le10200 / 999200 / 999Kalp Kırmak Img_ri10

Cüzdan
    Altın Altın: Sınırsız
    Para Para: Sınırsız

Kalp Kırmak Empty Kalp Kırmak

Mesaj tarafından FallenAngel Perş. Şub. 24, 2011 11:55 pm

KALP KIRMAK (Doğan CÜCELOĞLU'NUN eğitimindeki katılımcılarla bir konuşmasından alıntıdır.)

Cüceloğlu: Şimdi sizden rica ediyorum lütfen bir an arkanıza
    yaslanıngözlerinizi kapatın ve bu sabah evden çıkarken evde bıraktıklarınızdan birinin gerçekten öleceğini düşünün dün akşamınızı nasıl geçirirdiniz?

Aynı iletişim mi olurdu? Onunla aynı konuları mı konuşurdunuz? Aynı
    konulartartışma yada gerginlik yaratırmıydı Yoksa önemsiz hale mi gelirdi? Bu sabah evden çıkarken bu son görüşünüzde ona ne derdiniz? Onun boynuna sarılmakta tereddüt eder miydiniz? Çok sıkı sarılmaya mı aynaya mı vakit ayırırdınız? Ona yüreğinizin derininden gelen bir 'Seni gerçekten çok seviyorum' demeye ne gerek var diye düşünürmüydünüz Onun ölecek olması sizin ona duyduğunuz sevgiyi yoğunlaştırmaz mıydı?

Şimdi gözlerinizi açabilirsiniz acaba kaç tartışmamızı bu kadar gereksiz biçimlerde yapıyoruz kaçı gerçekten yaşamda karşımızdakinin varlığından daha önemli
    hangilerinde 'Şimdi kalbini kırdım ama zaman içinde ben ondan özür dilemesini bilirim' diye kendi kabuğumuza çekilip tartışmaları donduruyoruz. Yarattığımız kırgınlıkları tamir etme olanağımız gerçekten var mı? Buna zamanımız gerçekten kaldı mı?

Ailemiz Yakınlarımız Sevdiklerimiz İş arkadaşlarımız Komşularımız ve Hayatı paylaştıklarımızla birlikte geçirdiğimiz her anı önemsemek ve asla ama asla kalp kırmamak gerek hiç şüphe yok Zira Kalp Kırmanın hiç ama hiç Telafisi de yok .

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 4:01 am