Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gelseydin Efendim (S.A.V)

FallenAngel
    FallenAngel
    Admin
    Admin

Nereden : İstanbul
    Aktiflik :
    Gelseydin Efendim (S.A.V) Img_le10200 / 999200 / 999Gelseydin Efendim (S.A.V) Img_ri10

Cüzdan
    Altın Altın: Sınırsız
    Para Para: Sınırsız

Gelseydin Efendim (S.A.V) Empty Gelseydin Efendim (S.A.V)

Mesaj tarafından FallenAngel C.tesi Şub. 12, 2011 10:50 pm

İstanbul'dan uçakla Trabzon'a gittik Oradan Gümüşhane’ye gidecektik Otogarda dolaşırken 17 kişilik midibüsleri gördük, 20 dakika sonra kalkıyor, biletinizi alın dediler Biletimizi aldık, numaralı(!) koltuğumuza oturduk Araca binince ağzımız açık kaldı Klimalı, TV’li, yolcu yastıklı, tertemiz araçta, çay/kahve makinesi ve muavin vardı 2 saatlik yol boyunca sıcak-soğuk içeceklerimizi yudumlayarak vaktin nasıl geçtiğini anlamadan vardık Gümüşhane’ye Ve canım Türkiye’m dedik, işte hizmet budur Ve bu yolculuk için sadece 6 YTL ödedik (Gümüşvadi Turizm)
    Gümüşhane
    Gümüşhane'ye Trabzon'dan gelirken meşhur Zigana geçidinden geçilerek ulaşılıyor Gümüşhane iki dağ arasına kurulu küçük bir ilimiz Uzun bir ana caddesi var, çarşının da içinde olduğu Bu çarşıda dut pekmezinden yapılma kömbe, cevizli sucuk vb satan tertemiz, çok güzel dükkanlar var Şehir, küçük bir kasaba havasında Yeni açılan bir kent ormanı varmış Kupkuru dağlara bakınca, civarda orman olabilecek hiç birşey yok gibi görünüyor Yine de arabayla dağa tırmanmaya başlıyoruz Hala karşımıza bir orman çıkacağından şüpheliyim Uzun bir süre kıvrıla kıvrıla çıktıktan sonra hiç beklemediğim bir şekilde ağaçlarla karşılaşmaya başladık Ve sonra "Kent Ormanı"na vardık Belediye bu bölgede düzenleme yaparak suni havuzu, manzara izleme kuleleriyle çok güzel bir doğal ortam oluşturmuş Ailece piknik yapılan, dinlenilen, orman havası alınan bir yer olmuş

Gümüşhane çevresinde bence görülmesi gereken iki önemli yer daha var Birisi "Karaca Mağarası" Trabzon yolu üzerinde, Gümüşhane'ye 22 km uzaklıkta Torul ilçesi'nde "Karaca Mağarası" tabelasından sağa dönülüyor ve uzun bir süre virajlı yolda kıvrıla kıvrıla gidiliyor (Yaklaşık 1550 m) Tesadüfen bir çoban tarafından keşfedilen mağaranın astım hastalığına iyi geldiği söyleniyor Doğal oluşum sarkıt ve dikitleriyle mükemmel bir manzara sunuyor İçerde fotoğraf çekmek yasak olduğu için fotoğraflarına internetten bakılabilir İçerisi çok güzel ışıklandırılmış Gezmek için köprüler yapılmış ve oldukça serin

Görülmesi gereken ikinci yer de Tomara Şelalesi'dir Gümüşhane'ye yaklaşık 2 saatlik uzaklıktaki Şiran ilçesine bağlı bu şelale, bildiğimiz şelaleler gibi bir yükseklikten akmak yerine dağların arasından boşluk bulup fırlamış su görüntüsü veriyor Buz gibi

akan berrak suların köpük köpük aktığı şelale çevresinde yürümek, piknik yapmak serbest Hatta ayaklarınıza da suya sokabilirsiniz (Ağustos’06)

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 4:02 am