Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Benim Bsiklet

FallenAngel
    FallenAngel
    Admin
    Admin

Nereden : İstanbul
    Aktiflik :
    Benim Bsiklet Img_le10200 / 999200 / 999Benim Bsiklet Img_ri10

Cüzdan
    Altın Altın: Sınırsız
    Para Para: Sınırsız

Benim Bsiklet Empty Benim Bsiklet

Mesaj tarafından FallenAngel Salı Şub. 15, 2011 6:54 pm

Afrika'da, çok geri kalmış olan bir köye gelen bir Papaz, yerlileri Eğitmeye çalışıyormuş. Her sabah insanların iyilik yapmalarını, birbirlerine karsı iyi davranmalarını vaaz ederken, öğleden sonraları da Kabilenin reisine, İngilizce öğretmeye çalışırmış.

Bir gün papaz yanına kabile reisini alıp dolaşmaya başlamış. Bu arada gördükleri şeylerin İngilizcelerini de söyleyerek reisin İngilizce Bilgisini arttırmaya çalışıyormuş.

Bir kayanın önünde papaz "Kaya" demiş, reis de "Kaya" diye tekrar Etmiş. Bir göle gelmişler, papaz "Göl" demiş, reis de "Göl" deyince Papaz Sevinip "Aferin" demiş. Biraz sonra çalılıkların arasında sevişmenin son aşamasında olan bir çifte rastlamışlar. Papaz: biraz kızarmış ve yutkunarak

"Bisiklete binmek" demiş.
    Yerlilerin Reisi oynaşanlara söyle bir bakmış ve tüfeği ile ateş ederek her ikisini de öldürmüş. Papaz şaşkınlık içinde bağırmış "Ne yapıyorsun, bunca zamandır sizi medenileştirmek için uğraşıyorum, İnsanlara karşı iyi davranmanızın lâzım olduğunu, bunu Tanrının istediğini anlatıyorum. Şu yaptığın ise bak!

Reis parmağı ile ölü kadını göstermiş,

"Ama Bisiklet benim bisiklet"

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 2:58 am