Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Artık bahaneniz kalmadı, okumuyorsanız da Dinleyin!

FallenAngel
    FallenAngel
    Admin
    Admin

Nereden : İstanbul
    Aktiflik :
    Artık bahaneniz kalmadı, okumuyorsanız da Dinleyin! Img_le10200 / 999200 / 999Artık bahaneniz kalmadı, okumuyorsanız da Dinleyin! Img_ri10

Cüzdan
    Altın Altın: Sınırsız
    Para Para: Sınırsız

Artık bahaneniz kalmadı, okumuyorsanız da Dinleyin! Empty Artık bahaneniz kalmadı, okumuyorsanız da Dinleyin!

Mesaj tarafından FallenAngel Salı Şub. 15, 2011 6:40 pm

Okumuyorsanız da Dinleyin!

Artık bahaneniz kalmadı; okumak istiyorum ama vaktim yok, kitaba odaklanamıyorum, işlerimin yoğunluğu, derslerim çok, okuma alışkanlığım yok vs. vs. Bu saydığımız bahanelere daha onlarcasını ekleyebilirsiniz.

Her yıl yapılan kitap okuma alışkanlıkları istatistiklerinde en az okuyanlar listesinin ilk 5’indeki yerimizi kimseye kaptırmıyoruz. Müzmin okumayan millet olduğumuza göre, belkide bizde kitap dinlemeliyiz. Buradan yola çıkarak Ankara’ da sessiz sedasız bir yayıncılık faaliyeti başladı, SesleKitap.

Sesle Kitabın kurucuları Mehmet Atay ve Yetkin Yağmur Türkiye için çok yeni olan bu yayıncılık türü için “ Sesli Kitaplar, Türk yayın hayatının çok önemli bir parçası olacak. Bu bir kehanet değil, dünyadaki örneklerini izliyoruz, giderek ivme ve hacim kazanan bir model.

Gerçekleştirilmesi yani yapım aşaması uzun ve daha zahmetli dolayısıyla daha maliyetli ama okuyucunun tüketmesi açısından da hem mekân hem de zaman olarak çok büyük avantajları var.” diyorlar.

“Seslekitap’ a önce benim ihtiyacım olduğunu fark ettim bir gün” diye başlıyor öyküye Atay.

“Ben Kitap okumayı çok seviyorum. Evim de işyerime hayli uzak. En az bir saatimi yolda direksiyon başında geçiriyorum. Bir ara iş yoğunluğum nedeniyle haftada birkaç kez şehir dışına arabamla seyahat etmek zorundaydım. Haftada en az 20 saatimi direksiyon başında kaybediyorum.

Niçin; araba kullanıyorum ve ellerim ve gözlerim meşgul olduğu için bu süre içinde kitap okuyamıyorum. Kısa bir hesapla, günde bir saatim yolda geçiyor. Bu, araba kullanırken yaklaşık 40 sayfa kitap dinleyebileceğim anlamına geliyor. 300 sayfalık bir kitabı örnek alalım; yoldaki zaman kayıplarımı kitap dinlemek için kullanırsam bir haftada bu kocaman kitabı sesle okuyabiliyorum.

Daha uzun yolda kaybettiğim saatler hesabın dışında. Şimdi; öğrenci iseniz kampüslere gidiş gelişinizi, herhangi bir nedenle uzun süre beklemenize yol açan günlük faaliyetlerinizi zaman olarak şöyle bir ölçün ve bu boşa geçen zamanları bilgiye, öğrenmeye dönüştürdüğünüzü düşünün bakalım.

Okumak isteyen ve vakit bulamayanlar için çok karlı görünüyor!

Şimdilik CD olarak basılmış 15 Ürünle kitapevlerinde okuyucuyla buluşuyorlar. İnternetteki adresleri seslekitap.com da ise indirme yolu çok makul fiyatlarla satın alınabilecek çocuklara ve yetişkinlere yönelik 200’ü aşkın SesleKitap var. Hazırlık aşaması süren bir bu kadar ürün bütün zamanlarını alıyor ve hızla yol alıyorlar. Hedefleri, basılı kitapları piyasaya çıkış tarihiyle aynı anda SesleKitap olarak okuyucuyla buluşturmak.

Herkes en azından bir defa SesleKitap dinlemeyi tecrübe etmeli.

Aşağıdaki bağlantıdan ücretsiz tam metin kitaplardan istediğinizi indirerek deneyebilirisiniz.

Forum Saati Paz Haz. 02, 2024 4:46 pm