Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Güzel Bir Dünya İçin,Şimdi Kendinle Barışma Zamanı...

FallenAngel
    FallenAngel
    Admin
    Admin

Nereden : İstanbul
    Aktiflik :
    Güzel Bir Dünya İçin,Şimdi Kendinle Barışma Zamanı... Img_le10200 / 999200 / 999Güzel Bir Dünya İçin,Şimdi Kendinle Barışma Zamanı... Img_ri10

Cüzdan
    Altın Altın: Sınırsız
    Para Para: Sınırsız

Güzel Bir Dünya İçin,Şimdi Kendinle Barışma Zamanı... Empty Güzel Bir Dünya İçin,Şimdi Kendinle Barışma Zamanı...

Mesaj tarafından FallenAngel Cuma Mart 18, 2011 6:32 pm

Yaşamımızın seçimlerimizin sorumluluğunu almak bakış açımızı değiştirmek davranış şeklimizi değiştirmek sizce bize ne kazandırır? Ya da ne kaybederiz?

Bugüne kadar yaşamış olduğumuz hayatlarımızda her insan kendine göre bir çok deneyim yaşadı. Bir çok rol oynandı... İyi yaşanan olaylarla birlikte korkular endişeler sıkıntılar hastalıklar suçlama ve suçlanma yargılamalar kızgınlıklar mutsuzluklar acılar deneyimlendi. Yaşanan olaylar farklı olsa bile duygular hep aynıydı... Kimisi öfkeyi ve kızgınlığı eşiyle kimisi işiyle veya ailesi ile yaşadı ama sonuçta duygu öfke ve kızgınlıktı... Ya da korkusu güvensizlik olan biri bunu eşinin aldatmasıyla yaşadı ya da ailesi yaşattı onu yarı yolda bıraktı belki de iş arkadaşı... Yine duygu güvensizlikti... Kimisi kaza geçirdi ölüm korkusunu yaşadı kimisi kanser oldu... Ama korkusu ölümdü... Bazı insanlar iflas ederek parasızlığı yaşadı bazıları borsada kumarda kaybederek kimi insan da işsiz kalarak parasızlık korkusunu yaşadı... Bazı insanlar zenginleri yargıladı ya da suçladı bazı insanlar uygunsuz yaşanan ilişkileri ama yaşanan duygu yargılama ve suçlamaydı vs...

Bir gün içinde bir milyondan fazla düşünce geçer zihnimizden ve bunların %90’ı olumsuzdur. Bir gün içinde defalarca yeminler eder bir daha asla diye başlayan sözler kullanırız... Ama asla dediğimiz her şeyi yapmaya devam ederiz... Kızarız söyleniriz ve bütün bunları yine yapmaya devam ederiz... İşte aslında bilerek veya bilmeyerek yapmış olduğumuz seçimlerdir bunlar... İnançlarımızdır korkularımızdır... Olumsuz duyguları deneyimlediniz ve öğrendiniz... Artık diğer insanları anlayabilirsiniz... Olumsuz duygular deneyimlediniz ki olumluyu arzulayabilin diye... Ama siz bardağın dolu tarafı yerine boş tarafını görmek istediniz... Ne öğrendim neyi gördüm neyi anladım diye bakmak yerine suçladınız kızdınız isyan ettiniz...

Sonuçta bu hayatta ne yaşanırsa yaşansın yaşanan her olay bir deneyimdi... Her deneyimle büyüdük öğrendik ve bu deneyimler şu an biz olmamızı sağladı... Olaylar ne kadar farklı olsa da duygular korkular aynıydı... Bütün bu yaşanan deneyimlerle bugüne kadar her insanın yaptığı bir davranış şekli vardı; hep başkalarını suçlamak şikayet etmek kendine acımak kızmak hayata öfke duymak her yeni güne geçmişte yaşamış olduğu kızgınlık dolu enerjilerle başlamak geçmişi hep şimdiye yeni başlayan bugüne taşımak.

Her gün yeni bir gün... Her yeni gün senin isteğin doğrultusunda senin seçimlerinle oluşuyor ve o günü sen yaratıyorsun... Ama korkularınla ve endişelerinle... Ama umutlarınla hayallerinle sevgi dolu düşüncelerinle ya da inançlarınla... Bu hayatın içinde yaşarken yeterince üzülmedin mi? Yeterince olumsuz duygular yaşamadın mı? Hâlâ bunları tekrar tekrar yaşayarak neden kendine acı çektiriyorsun? Neden aynı tarz ilişkiler yaşamaya devam ediyorsun neden çalıştığın yerde hâlâ haksızlığa uğradığına inanıp şikâyet etmeye devam ediyorsun? Neden yaşadığın olaylara farklı bakmayı bu kadar reddediyorsun?

Bugüne kadar bir döngü haline gelmiş olan tüm davranış kalıplarınızı değiştirip yaşama yeniden başlayın... Her gününüzü her anınızı yeniden yaratın... Kendiniz için bir şey yapın...

Öğrendikleriniz ve deneyimlediğiniz her şey için teşekkür edin...

Yaşamının bilerek veya bilmeyerek yapmış olduğun seçimlerinizin sorumluluğunu alın... Bu senin hayatın senin oyunun... Sen ancak sen gerçekten istediğinde hayatını iyileştirebilirsin. Başka hiç kimse bunu senin adına yapamaz... Kimse senin adına tuvalete gidemediği gibi... İstediğin kadar terapiste git doktora git kişisel gelişim dersleri al ne yaparsan yap sen değiştirmek istemediğin müddetçe aynı hayatı yaşamaya devam edersin... Evet bu benim yaşamım benim oyunum ben istedim ben yaşadım demek kendinle barışmak için adım atmak demektir... Çünkü artık başkalarına kızmıyorsundur başkalarını suçlamıyorsundur kafandan geçen o milyonlarca düşünceden korkulardan birini yaşadığının farkına varmışsındır... Ne yaşarsan yaşa senin sorumluluğunda olan bir hayatı yaşadığını kabul et...
    Şikayet ettiğin hayatı değiştirme cesaretin yoksa da bunu da kabul et bu da senin seçimin... Ben söylenmeyi şikayet etmeyi seviyorum bu yüzden böyle bir hayat yaşatıyorum kendime... Sorumluluk bana ait de... Ama başkalarına kızma suçlama...

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 12:22 am